Zespół Szkół nr 1
im. Kazimierza Wielkiego
w Mińsku Mazowieckim


 

 

 

 

Akademia SUSE LINUX

W styczniu 2012 nasza szkoła przystąpiła do programu Novell Academic Training Partner NATP  jako 8 szkoła w Polsce, który umożliwia szkołom średnim i wyższym prowadzenie wybranych, autoryzowanych kursów firmy Novell w ramach programu nauczania.

Od 2018 roku uczestniczymy w Programie Akademickim SUSE.

Rejestracja w programie: https://www.suse.com/academic

Program Akademicki SUSE zapewnia uczestniczącym w nim instytucjom następujące korzyści:

 • Bezpłatne materiały szkoleniowe z kursów prowadzących do uzyskania certyfikatu z systemu Linux oraz innych kursów dla wykładowców i uczniów.
 • Prawo do wykorzystania tych materiałów w celu nauczania studentów w całym kampusie.
 • Bezpłatny dostęp do narzędzi i produktów SUSE dla środowisk laboratoryjnych, programistycznych i innych środowisk edukacyjnych.
 • Dostęp do bazy wiedzy, forów i wsparcia firmy SUSE.Możliwość zakupu produktów SUSE na użytek własny uczelni na specjalnych warunkach i po specjalnych cenach.

Uczniowie w ramach przedmiotów powiązanych z kwalifikacją: EE.08 - Montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci biorą udział w kursach, które są zgodne ze ścieżkami certyfikacji wyznaczonymi przez firmę Novell.

Autoryzowane kursy SUSE Linux objęte programem:

 • SLE201  (SUSE Linux Enterprise 12 sp2 Administration) – Najnowszy kurs SUSE Administracja systemami linuksowymi, w oparciu o rozwiązania SLES 12 sp2 – Kurs uzupełniony o materiały wymagane w kwalifikacji E12, EE.08, INF.02
 • 3125 –  (SUSE Linux Enterprise 12 Advanced Administration) – Zaawansowana administracja serwerami linuksowymi na bazie SLES12 – Doskonały kurs do kwalifikacji E13, EE.08, INF.02

Szczegółowy opis programu: http://oedu.pl


SUKCESY 2017

 • Zespół z klasy II technikum informatycznego w składzie Michał Malka oraz Sebastian Komuda (opiekun Mirosław Paja) uzyskali III miejsce w ogólnopolskim konkursie dla młodych Administratorów Systemów Komputerowych „Potyczki Młodych Adminów”, który odbył się 27 maja 2017 w Warszawie.

 • Zespół w składzie Michał Malka oraz Sebastian Komuda (opiekun Mirosław Paja) zakwalifikował się do finału w ogólnopolskim konkursie dla młodych Administratorów Systemów Komputerowych „Potyczki Młodych Adminów”. Finały 27 maj 2017 w Warszawie. 

SUKCESY 2016

4 czerwca 2016, 15 dwuosobowych zespołów z Polski i jeden zespół z Pragi czeskiej w ramach ogólnopolskiego konkursu „Potyczki Młodych Adminów” przez 2,5 godziny rozwiązywały trudne, praktyczne zadania w pracowniach komputerowych Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie.  Naszą szkołę reprezentowało dwa zespoły z III klasy technikum informatycznego, które zajęły:

 • II miejsce: Piotr Kwiatek, Hubert Mandał 
 • VI miejsce: Maciej Kowalski, Bartłomiej Boruciński.

Pełne wyniki finału Potyczki Młodych Adminów 2016: http://potyczkimlodychadminow.pl/?page_id=241

SUKCESY 2015

Dwa zespoły z naszej szkoły w składzie:

 • Bartek Kowalski, Sebastian Kaczmarek
 • Paweł Gryz, Marcin Jędrzejewski

dostały się do finału ogólnopolskich "Potyczek Młodych Adminów 2015 gdzie zajeli 7 i 12 miejsce  w Polsce.

SUKCESY 2014

 • W roku 2014 Paweł Gryz oraz  Marcin Jędrzejewsk zajęli czwarte miejsce.

Materiały do podstaw linuksa i podstawowego oprogramowania - na licencji Common Creative Share Alike w formacie pdf. Oba podręczniki składają się z kilkunastu samodzielnych rozdziałów na różne tematy, do wyboru.

 

Copyright by Zespół Szkół Nr 1 Mińsk Mazowiecki 2010-2015. | Polityka prywatności | Powered by animativ

Inspektor Ochrony Danych Osobowych:

iod@zs1mm.edu.pl

KARDA KIEROWNICZA

Dyrektor - Małgorzata Beczek
Wicedyrektor - Elżbieta Parol
Wicedyrektor - Paweł Domagała
Wicedyrektor - Wojciech Jackowski
Kierownik internatu - Jolanta Binkowska

KONTAKT
Zespół Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego

ul. Budowlana 4
05-300 Mińsk Mazowiecki
tel: 25 758 25 64
fax: 25 758 25 64